Powieść "Rekonfiguracja"

Pobierz, czytaj i dziel się z innymi

28.12.2012
Od kilku tygodni działa strona http://www.facebook.com/rekonfiguracja

5.12.2012
Można pobierać audiobooka z tego adresu bez dodatkowych kliknięć czy opłat.
29.11.2012
""Rekonfiguracja" to utwór niebanalny, który robi wszystko aby zachować pozory banalności."
LAJF Magazyn Lubelski

Wstęp
Minęło już ponad pół roku od kiedy moja debiutancka powieść została opublikowana w sieci. Jest ona efektem moich przemyśleń nad najbliższą przyszłością. Jak podkreślałem wielokrotnie trudno jest ją zaklasyfikować. Książka zdobyła wielu zagorzałych zwolenników, do których można łatwo dołączyć. Osoby które jeszcze jej nie przeczytały już niedługo będą mogły jej wysłuchać. Powstała wersja audiobook we wspaniałej interpretacji Przemysława Piwowara z muzyką Tomasza Kowalczyka jest już praktycznie gotowy. Nie ustaliliśmy jeszcze daty premiery lecz nastąpi to lada chwila. Bądź więc czujny drogi czytelniku.
Książka ta z założenia jest bezpłatna, gdyż misją którą przed nią postawiłem jest zmuszenie do refleksji nad otaczającym nas światem, w którym wbrew pozorom coraz mniej zależy od nas. Przywrócenie zatem obywatelskiej podmiotowości i wolności gospodarczej zaczyna jawić się jako największe wyzawania współczesnego świata.

Opinia o książce
Zachęcam do lektury, a niech za recenzję posłuży opinia jednego z internautów:
"Piątek, więcej czasu, więc wreszcie znalazłem dłuższą chwilę żeby móc się nie odrywać od Rekonfiguracji do jakiegoś bieżącego zajęcia, wcześniej drażnił mnie nieubłagany koniec każdej okazji w której z jednej strony nic nie musiałem z drugiej nie miałem chęci czy sił na własne rzeczy.
Skończyłem około 6:30 i samo to już można traktować jako dobry skondensowany substytut recenzji/opinii, nie sposób się od Rekonfiguracji oderwać, nie dajesz czytelnikowi odpłynąć poza opisany świat, opisy których jest dużo są bardzo plastyczne i czytanie powodowało nieustanną projekcję, praktycznie tak jakby oglądać dobry film, z drugiej strony w żadnym wypadku nie było ich za dużo, akcja toczyła się wartko, myślę, że proporcje były idealne.
Ale najfajniejsze były wszelkiego rodzaju analogie, skojarzenia i refleksje którymi jako autor się dzieliłeś, zdecydowanie mój ulubiony fragment to ten, w którym Artur opisuje Worma i jego ułomność w funkcji Boga - 'Worm chce być najwyższym klockiem nie znając pojęcia grawitacji, bo niby skąd ma je znać', bardzo mocna i głęboka analogia.
Rekonfiguracja jest naszpikowana takimi skojarzeniami i analogiami, snake, wąż, dopiero na 192 stronie załapałem o jakiego węża może chodzić, po skończeniu mam wrażenie że jeszcze nie jedno mogło mi umknąć, co powoduje chęć ponownego jej przeczytania.
Zdecydowanie wszelkie te przemyślenia wzbogacają wewnętrznie czytelnika, przynajmniej ja czuję się bogatszy :)
Po skończeniu pomyślałem o dwóch rzeczach, po pierwsze że fajnie byłoby gdyby rekonfiguracja została wydana w formie fizycznej, ale po przemyśleniu wycofuję się z tego, nie potrzebuję posiadać tej książki w formie papierowej, prawdopodobnie jedyną dodatkową funkcją jaką by spełniała w takim wypadku byłoby zdobienie jakiejś szafki, dzielić się nią mogą ze znajomymi bez problemu w tej chwili o niebo skuteczniej rozmnażając ją w mailach.
Druga to taka że fajnie byłoby zobaczyć Rekonfigurację na ekranie, to jest świetny materiał na dobry film, ale to po pierwsze jest chyba niestety bardzo mało prawdopodobne, po drugie rodzi obawę czy taka ekranizacja dorastałaby do pięt pierwowzorowi więc dobrze jest jak jest? tak - zdecydowanie dobrze jest jak jest, nawet bardzo dobrze :)
Niezmiennie subskrybuję bloga i czekam i życzę kolejnych pozycji! :)"  wtfagain

Do pobrania
„Rekonfiguracja” do pobrania w formacie PDF i w formatach MOBI, EPUB i TXT

Opinie i oceny na innych serwisach
Archiwum "Rekonfiguracji"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak masz ochotę to skomentuj