poniedziałek, 19 stycznia 2015

Kult Cargo?


Plakat autorstwa Wojciecha Stefańca 
przygotowany na zlecenie ARiMR

3 komentarze:

 1. Znalazłem pośród dawniejszych wpisów:
  "W każdym razie teraz mamy możliwość naprawienia błędów i wypaczeń minionej epoki. Budujemy lotnisko. Miejmy tylko nadzieję, że w wyniku jego powstania dotrą do nas nie tylko turyści i inwestorzy, ale też nowe idee i technologie. "

  Trochę ładniejsze niż z patyczków? Ale także wyposażone w "religijne" atrybuty. Może nie w wiarę jak na filmiku ale w NADZIEJĘ.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Nadzieja ponoć umiera ostatnia. Przypomniał mi się od razu film "Szczurołap". Na początku pewien człowiek w białym kitlu opowiada o szczurach pływających w naczyniu bez możliwości wyjścia. Ten, któremu na chwilę dano nadzieję na wydostanie się z tej śmiertelnej pułapki w postaci wsadzonego na chwilę patyka pływa znacznie dłużej.

   Usuń
 2. Genialny film.
  Młodszemu pokoleniu od pewnego czasu powtarzam, że to co tu zastali będą musieli prawie do końca zburzyć, a potem poskładać na nowo, bo nam (całemu pokoleniu) się nie udało. Jest tylko małe "ale" to nam było dane raz wydostać się ze śmiertelnej pułapki (systemu), a im niestety nie...I to my (jak ów szczur) bardziej miotamy się z nadzieją na zmianę. Trzeba jeszcze brać pod uwagę, że My nie mieliśmy także łatwej możliwości zamiany "pułapki" - czytaj rzeczywistości, a Oni mają ...więc znowu pozostaje jedynie NADZIEJA i tu kolejny cytat za AD:

  "Miejmy też nadzieję, że przy jego pomocy (lotniska) nie odlecą od nas tym razem gimnazjaliści szukający atrakcyjnej oferty edukacyjnej na licealnym poziomie".

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę to skomentuj