sobota, 27 czerwca 2015

Nie ma to jak

 • Nie ma to jak kupić za grosze od swego przyjaciela świetny samochód, który miał od nowości i którym wiózł moją panią i mnie piętnaście lat temu do ślubu.
 • Nie ma to jak odkryć, że owe cudo ma odtwarzacz na kasety magnetofonowe i całkiem przyzwoite nagłośnienie.
 • Nie ma to jak przypomnieć sobie o swojej kolekcji kaset, która czekała cierpliwe dwadzieścia lat na ponowne odkrycie.
 • Nie ma to jak cieszyć się jak dziecko, gdy słucha się przegranej przez profesora od geografii tydzień po premierze płyty Rogera Watersa "Amused to death"* i gdy nie wiadomo co jest bardziej cenne: to wspomnienie, czy ta muzyka. A może nad podziw aktualne jej przesłanie?
 • Nie ma to jak znalezienie pretekstu do wspomnie. I nie ważne, że szumi.
 • Nie ma to jak pisząc posta dowiedzieć się, że Roger Waters przygotował po 23 latach nową wersję tej genialnej płyty nie tylko dlatego, że chce poprawić jej brzmienie. Mówi o tym jak jeszcze bardziej przez te dwie dekady świat się znieczulił i jak ludzie stracili na własną prośbę kontakt z rzeczywistością. I to mówi on - były lider Pink Floyd, a nie jakiś oszołom.
 • Nie ma to jak odkryć, że twój idol ze szczenięcych lat nadal jest twoim idolem.

*Dla młodzieży spieszę donieść, że drzewiej zrażało się, że nauczyciele i uczniowie lubili tą samą muzykę. Co więcej ludzie dzielili się nią legalnie, istniały nawet firmy kopiujące z płyt na kasety i nie było wtedy internetu ani mp3.

2 komentarze:

 1. Pamiętam te dyskusje o muzyce. Najwięcej ich było na geografii. Mieliśmy też innego nauczyciela, bodajże od aparatury (czy jak to się nazywało) z którym również przegadaliśmy niejedną godzinę lekcyjną :).

  Muzyki z kaset słucha się zupełnie inaczej niż z cd czy tym bardziej komputera/komórki. I nie chodzi o gorszą jakość, ale o wygodę, która co ciekawe powoduje, że słucha się uważniej. Otóż fakt, że aby zmienić utwór należy przewinąć taśmę, a przewijanie zajmuje czas i czasem trudno trafić w przerwę pomiędzy utorami to słucha się jak leci :D

  Co do aktualności przesłania AtD - właściwie po latach stało się zatrważające.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesio Regulicz. Teraz trochę się kumplujemy. Nic się nie zmienił. A jak nazywał się pan od geografii już nie pomnę. Fajne to były czasy ale teraz też są fajne. :-)
   pozdrawiam Wojtku

   Usuń

Jak masz ochotę to skomentuj