piątek, 18 marca 2016

Sprawy nabrały nagłego przyspieszenia

Oto Jarosław został pono zrugany przez przedstawiciela pewnego zamorskiego imperium za to, że nie szanuje w Polsce konstytucji, jest niedemokratyczny i w ogóle obciachowy. To oczywiście tylko pokłosie konferencji w Monachium, na której także pono ustalono nowy podział świata, a przede wszystkim to, że Rosja doszlusuje do antychińskiego obozu, za co otrzyma nie wiadomo co. Efekt taki, że zarówno Polska jak i Turcja zostały na lodzie. Po co komu klin wbity między Rosję a Niemy, skoro wszyscy grają w jednej drużynie? Brak amerykańskiej kurateli nad naszym krajem oznacza poważne kłopoty. I teraz pytanie czy Jarosław zdecyduje się nadal budować zręby suwerenności, czy świadomy politycznego realizmu pokornie przyjmie rolę wasala? Dowiemy się już wkrótce. Możliwa jest też strategia a’la PSL. Czyli przytakiwać, podlizywać się i aprobować pozycję junior partnera, a pod spodem robić swoje. Ale to raczej w przypadku PiS strategia na krótką metę. Prawdopodobny wydaje się więc scenariusz w którym PiS doszlusuje do „sił postępowych” i wszyscy jak drzewiej przy okrągłym stole zatańczą wesołego oberka. Oby tak się nie stało. 
Utrzymanie pozycji lidera przez PiS i zdławienie fermentu a’la KOD przy braku przychylności ze strony USA wydaje się skrajnie trudne. Optymalne wydaje się granie na zwłokę i przytakiwanie niczym oddany kamerdyner, dzięki czemu możliwe będzie doczekanie do wyborów prezydenckich w USA, dzięki czemu możliwe jest, że w polityce międzynarodowej ten kraj wykona kolejną woltę, a Polska w roli cerbera dla Niemiec będzie jeszcze potrzebna. Jest to jedyna w tej chwili płaszczyzna poza, poza rychłą zmianą geopolityczną na świecie, która jest w stanie utrzymać strzępki naszej suwerenność i to bez względu na to, kto i pod jakim szyldem będzie u nas sprawował władzę. To trochę jak w starym żydowskim dowcipie, w którym Icek zostaje przyłapany na miłosnych harcach na cmentarzu. Pobożni Żydzi chcieli śmierci nieszczęśnika, na co mądry rabin odpowiedział, że taki łajdak może nam się jeszcze przydać… 
Zawsze więc jest nadzieja. A tymczasem należy bezwzględnie realizować plan zakończenia okresu postkomunizmu. To jest najważniejsze.
 

2 komentarze:

  1. I byłoby fajnie, gdyby nie te pomysły z ziemią rolną :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Brakuje mi niestety wiedzy na ten temat i czasu żeby ją zdobyć, bo na mediach już dawno nauczyłem się nie opierać swoich opinii. Ostatnio media donosiły o rozporządzeniu w sprawie mundurów. Podobno też wielka lipa, a mój kumpel, który zna się na tym mówił, że to dobry przepisy na które czekano od dawna. Jeśli nawet ci ludzie popełniają błędy, to na pewno w odróżnieniu od poprzedników nie można odmówić im złych intencji. Tak mi się przynajmniej wydaje.

      Usuń

Jak masz ochotę to skomentuj