wtorek, 23 marca 2010

Sztuka

Ostatnio jakiś pożal się Boże „artysta” wyprodukował stylizowaną na Pietę rzeźbę ze styropianu przedstawiającą umierającego hydraulika Mario z gry komputerowej. To kolejny wkład naszych rodzimych artystów do światowej sztuki. Po przybijaniu fiuta do krzyża, piramidzie wypchanych zwierząt, maszerujących nagich żołnierzach, Papieżu przygniecionym przez meteoryt czy występach dwóch „panienek” w TV na golasa, to kolejny przejaw antysztuki naszych czasów. Zaszokować, narozrabiać i wziąć kasę. Ot i cała filozofa.

Dlaczego nikt nie robi podobnych „dzieł” w świecie islamu? A dlaczego nikt nie porywa rosyjskich dyplomatów?
Stało się to podobno tylko raz. Porwano ich dwóch i zarządzano okupu. Rosjanie powiedzieli, że nie zapłacą i że dyplomaci mają wrócić cali i zdrowi. Obu porwanych więc zamordowano. Po kilku dnach „nieznani sprawcy” wyrżnęli wszystkich porywaczy łącznie z ich rodzinami i ułożyli w rowach obok ich rodzinnych miejscowości. Było to ze 30 lat temu. Czy ktoś słyszał o porwaniu rosyjskich obywateli od tamtego czasu? Bo ja sobie nie przypominam.
Gdyby ktoś wykonał rzeźbę Proroka jadącego z Mekki do Medyny na gołej babie, albo coś w tym guście jest wysoce prawdopodobne, że skończyłby jak owi porywacze.
Wniosek: Aby tak dalej, to chrześcijaństwo nie przetrwa następnych 200 lat. Zastąpi je Islam lub jednego i drugiego połączenie. W końcu wierzymy w tego samego Boga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak masz ochotę to skomentuj