wtorek, 10 listopada 2009

Sprostowanie

Rzeczpospolita w "artykule": "Odszkodowanie dla Niesiołowskiego od Radia Maryja" podaje, że Zakon Redemtorystów będzie musiał zapłacic mu 10 tyś. za to, że w Radiu Maryja podano, iż sypał kumpli na przesłuchaniach. Mniejsza o to, że może rzeczywiście nie sypał. Zastanowił mnie ostatni akapit tekstu:

"Ruch to pierwsza w PRL konspiracyjna organizacja po 1956, która przyjęła program niepodległościowy. Po aresztowaniu i skazaniu w 1971 roku, Niesiołowski oraz przywódca Ruchu, obecnie poseł PO Andrzej Czuma, dostali najwyższe w PRL wyroki za działalność polityczną - po 7 lat więzienia. W 2002 r. Sąd Najwyższy uniewinnił opozycjonistów z tej organizacji z zarzutu "przygotowań do obalenia przemocą ustroju PRL". W ten sposób uwzględnił kasację ówczesnego prokuratora generalnego Lecha Kaczyńskiego."

Tylko że to nie prawda. Pierwszą organizacją niepodległościową w PRL była zapomina i bezkompromisowa Liga Narodowo - Demokratyczna, a Ruch z Niesiołowskim powstał o prawie dekadę później.  I mniejsza też o to kto był pierwszy, ale wypodałoby w propagandowym widzie chociaż wykazać odrobinę pokory. A może też odrobinę szacunku?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak masz ochotę to skomentuj